خبرگزاری دانشگاه

» » آغاز ثبت نام کاردانی نظام جدید از 4 خرداد/ پذیرش بدون آزمون در 16 رشته

آغاز ثبت نام کاردانی نظام جدید از 4 خرداد/ پذیرش بدون آزمون در 16 رشته

اطلاعیه ثبت نام / کاردانی    19 اردیبهشت 1393 15:02    1 145    0    Ali

آغاز ثبت نام کاردانی نظام جدید از 4 خرداد/ پذیرش بدون آزمون در 16 رشته

متقاضیان شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1393 می توانند در روزهای چهارم تا دهم خردادماه 93 با ورود به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
علاقمندان به تحصیل در دوره‌های کاردانی باید با اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر (مندرج در دفترچه راهنما)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب مقطع کاردانی منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه ای چهار رقمی دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ادامه تحصیل شوند.
پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد و داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 106.000 (یکصد و شش هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
چنانچه داوطلبی علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی است باید علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 29.000 (بیست و نه هزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور اقدام کند.
آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1393 در روز جمعه 24 مردادماه 93 برگزار خواهد شد. داوطلبان می توانند از روز سه‌شنبه 21 تا پنجشنبه 23 مرداد با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.
محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند مربوط در تقاضانامه تعیین می شود. داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام در زمان مقرر و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.
از تعداد 41 رشته امتحانی در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1393 پذیرش در 25 رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در 16 رشته امتحانی بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) صورت خواهد پذیرفت. داوطلبان متقاضی هریک از رشته های امتحانی ( اعم از رشته های پذیرش باآزمون یا رشته های پذیرش بدون آزمون ) لازم است در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.
24 رشته امتحانی با آزمون : طراحی و دوخت، کودکیاری، مکانیک خودرو، متالورژی، صنایع چوب و کاغذ، کامپیوتر، امور زراعی و باغی، صنایع فلزی، نقشه کشی معماری، صنایع شیمیایی، تربیت بدنی، الکتروتکنیک، حسابداری بازرگانی، تعمیر و نگهداری ماشین های الکتریکی، ساخت و تولید، مدیریت خانواده، گرافیک، الکترونیک، ساختمان، صنایع غذایی، تاسیسات، هنرهای تجسمی - نقاشی، نقشه کشی عمومی – نقشه کشی و طراحی صنعتی، امور اداری، نقشه برداری.

16 رشته امتحانی باسوابق تحصیلی : چاپ، ناوبری، مکانیک موتورهای دریایی، پرورش زنبور عسل، ماشینهای کشاورزی، فرش دستباف، سرامیک، معدن، تکثیر و پرورش آبزیان، قلم زنی، گاوداری صنعتی، گل و گیاهان زینتی، امور دامی، مرغداری صنعتی، صنایع نساجی، الکترونیک و مخابرات دریایی.

بازگشت

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا