خبرگزاری دانشگاه

» » کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 13 اسفند منتشر می شود

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 13 اسفند منتشر می شود

دکترای تخصصی / دانشگاه سراسری    27 بهمن 1392 08:11    1 023    0    Ali

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 13 اسفند منتشر می شود

حسین توکلی روز یکشنبه افزود داوطلبان می توانند از روز سه شنبه 13 اسفندماه 92 تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 اسفندماه 92 با مراحعه به سایت سازمان نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

وی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 برای پذیرش دانشجو در هشت گروه آموزشی و 262 کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.

مشاور عالی رییس سازمان سنجش تصریح کرد: در این آزمون 240 هزار و 361 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 102 هزار و 234 نفر زن و 138 هزار و 127 نفر مرد هستند که این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1392 تعداد 22 هزار و 495 نفر بیشتر است.

توکلی اظهار داشت: در آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز سال 1393 داوطلبان باید به سوالات همه دروس شامل مجموعه دروس تخصصی، استعداد تحصیلی و زبان خارجی پاسخ دهند.

وی خاطرنشان کرد: سطح سوالات امتحان اختصاصی یا تخصصی هریک از کد رشته های امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته و مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ضرایب دروس در هر یک از کد رشته های امتحانی عبارت است از مجموعه دروس اختصاصی، به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب 4 ، استعداد تحصیلی با ضریب 1 و زبان خارجی با ضریب 1.

توکلی اضافه کرد: در این آزمون به هر داوطلب دو دفتر چه آزمون شامل دفترچه شماره یک یا دفترچه مجموعه دروس اختصاصی، دفترچه شماره 2 یا دفترچه دروس عمومی شامل دروس استعداد تحصیلی و زبان خارجی و یک پاسخنامه به منظور درج پاسخ اختصاصی داده می شود.

به گفته وی، آزمون همه دروس امتحانی شامل مجموعه دروس تخصصی است که در دفترچه شماره یک و استعداد تحصیلی و زبان های خارجی که در دفترچه شماره 2 آزمون عمومی به چاپ رسیده به صورت تستی و چهار گزینه ای خواهد بود.

در تست های چهار گزینه ای برای هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و برای پاسخ غلط به منظور خنثی کردن پاسخ های حدسی و تصادفی یک نمره منفی منظور خواهد شد.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به منظور دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط و همچنین نحوه برگزاری آزمون از روز دوشنبه، 5 اسفندماه 92 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود و در نشریه پیک سنجش روزهای دو شنبه پنجم و دوازدهم اسفندماه نیر منتشر خواهد شد.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 طی یک جلسه در صبح روز جمعه 16 اسفندماه 92 در 53 شهرستان و حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

در این آزمون داوطلبان هریک از رشته های امتحانی گروه های آموزشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی و گروه آموزشی زبان به سوالات دروس تخصصی گروه آموزشی انتخابی که در دفترچه آزمون شماره 1 به چاپ رسیده در مدت 120 دقیقه و هریک از داوطلبان رشته های گروه های آموزشی علوم پایه و فنی – مهندسی به سوالات دروس تخصصی گروه آموزشی امتحانی مربوط که آن هم در دفترچه شماره 1 آزمون چاپ شده است در مدت 150 دقیقه پاسخ خواهند داد.

علاوه بر آن همه داوطلبان هریک از 267 کد رشته امتحانی به 30 سوال استعداد تخصیلی در 60 دقیقه و 30 سوال زبان خارجی امتحانی در 30 دقیقه که در دفترچه شماره 2 یا دفترچه آزمون عمومی چاپ شده است، پاسخ می دهند.

بازگشت

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا