خبرگزاری دانشگاه

کارت کنکور دکتری ۹۴ منتشر شد/ امکان رفع نقص تا پنجشنبه

12 اسفند 1393 09:12    1 216   
 کارت کنکور دکتری ۹۴
توزیع اینترنتی کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۴ از امروز سه شنبه ۱۲ اسفند آغاز شد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کارت خود را دریافت کنند. به گزارش خبرگزاری دانشگاه ها ، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۴ برای پذیرش دانشجو دوره روزانه، نوبت دوم ( شبانه)، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی در ۷ گروه آموزشی و ۲۵۰ کد رشته امتحانی روز ۱۵ اسفندماه برگزار می شود. ۲۰۱ هزار و ۵۶۳ داوطلب در این آزمون ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۷ هزار و ۴۸۷ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۷۶ نفر مرد هستند. در واقع ۴۳.۴۰ درصد داوطلبان زن و ۵۶.۶۰ درصد داوطلبان مرد هستند.
ادامه مطلب

آغاز توزیع کارت کنکوردکتری از سه‌شنبه/تسهیلات ویژه برای نابینایان

10 اسفند 1393 18:12    1 144   
 آغاز توزیع کارت دکتری
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۴ از روز سه شنبه ۱۲ تا پنجشنبه ۱۴ اسفندماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود. دکتر حسین توکلی افزود:در آزمون دکتری سال ۹۴ تعداد ۲۰۱ هزار ۵۶۳ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد  ۸۷ هزار و ۴۸۷ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۷۶ نفر مرد هستند. وی افزود: داوطلب ضرورت دارد در مهلت ۱۲ تا ۱۴ اسفند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌اي (شامل نام‌خانوادگي و نام، كد ملي و تاريخ تولد) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد پيگيري) از كارت شركت در آزمون پرينت تهيه کند.
ادامه مطلب

ثبت نام آزمون دكتري و كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد

02 دی 1393 12:10    1 288   
ثبت نام آزمون دكتری
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام برای آزمون هاي دكتري تا روز شنبه 6 دي ماه و كارشناسي ارشد تا روز شنبه 13 دي ماه تمديد شد. دکتر مجتبی علوی فاضل با اعلام این خبر افزود: داوطلبان اين دو مقطع مي توانند با توجه به زمان هاي اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند. وي توصيه كرد : تمديد ثبت نام به منظور رفاه حال آندسته از داوطلباني كه تاكنون موفق به ثبت نام نشده اند، اعلام شده؛ اما توصيه مي شود كه داوطلبان در اسرع وقت نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند. علوی فاضل افزود: کلیه متقاضياني كه تمايل دارند در آزمون سال 94 شرکت كنند، می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام آنلاين خود اقدام کنند. معاون سنجش و پذیرش در پاسخ به این سوال که هر داوطلب چند رشته/ محل را می تواند انتخاب کند، گفت: هر داوطلب می تواند در دوره كارشناسي ارشد 100 رشته/ محل را از يك مجموعه امتحاني و در دوره دكتري تخصصي يك رشته را در 40 محل، براساس علاقه انتخاب و در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت نام کند. وی یادآور شد: داوطلبان می توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی ، سؤال خود را از طریق آدرس الکترونیکی www.azmoon.org ارسال کنند تا کارشناسان اين معاونت در اسرع وقت به آنها پاسخ گویند.
ادامه مطلب

نتایج تکمیل ظرفیت بدون آزمون ارشد و دکتری آزاد امروز اعلام می شود

29 بهمن 1392 15:11    1 213   

نتایج تکمیل ظرفیت بدون آزمون ارشد و دکتری آزاد امروز اعلام می شود

اسامی پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری و تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 92 دانشگاه آزاد از ساعت 14 امروز سه شنبه 29 بهمن در سامانه www.azmoon.com اعلام می شود. ثبت نام از پذیرفته شدگان روز شنبه 3 اسفندماه در مراکز قبولی، آغاز خواهد شد. به گفته رئیس مرکز آزمون، پذیرفته شدگان مقطع دکتری باید اصل مدرک کارشناسی ارشد (در صورت آماده نبودن مدرک کارشناسی ارشد ارائه گواهی موقت الزامی است)، اصل کارت ملی و شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن، 6 قطعه عکس 4×3 و مدرکی که وضعیت نظام وظیفه پسران را مشخص کند، را به همراه داشته باشند.

ادامه مطلب

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 13 اسفند منتشر می شود

27 بهمن 1392 08:11    1 121   

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 13 اسفند منتشر می شود

حسین توکلی روز یکشنبه افزود: داوطلبان می توانند از روز سه شنبه 13 اسفندماه 92 تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 اسفندماه 92 با مراحعه به سایت سازمان نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند. وی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 برای پذیرش دانشجو در هشت گروه آموزشی و 262 کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد. مشاور عالی رییس سازمان سنجش تصریح کرد: در این آزمون 240 هزار و 361 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 102 هزار و 234 نفر زن و 138 هزار و 127 نفر مرد هستند که این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1392 تعداد 22 هزار و 495 نفر بیشتر است.

ادامه مطلب

پذیرش 5000 نفر در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

25 بهمن 1392 12:11    1 084   

پذیرش 5000 نفر در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از پذیرش حدود 5000 نفر در دو نوبت در آزمون دکتری تخصصی Phd سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. دکتر ناصر اقبالی با بیان اینکه بیش از 70 هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در تهران و 10 حوزه امتحانی در سطح کشور برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه در مرحله اول 8000 نفر از شرکت‌کنندگان دعوت به مصاحبه می‌شوند، اظهار کرد:‌ برای پذیرش در دوره اول، 2200 نفر پذیرفته خواهند شد. رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: همچنین در دوره بدون آزمون نیز حدود 13 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که با معرفی 2000 نفر از آنها به مصاحبه، در نهایت 550 نفر پذیرش خواهند شد.

ادامه مطلب

آزمون دكتري تخصصي نوبتهاي روز جمعه برگزار شد

25 بهمن 1392 12:11    1 056   

آزمون دكتري تخصصي نوبتهاي روز جمعه برگزار شد

آزمون دكتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي نوبت صبح و عصر روز جمعه مورخ 25/11/92 در حوزه هاي امتحاني برگزار شد. دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مركز آزمون گفت: در آزمون روز جمعه صبح بيش از 18000 نفر و در آزمون عصر روز جمعه بيش از 15000 نفر با يكديگر به رقابت پرداختند. وي در ادامه افزود: اين آزمون در روز پنجشنبه مورخ 24/11/92 نيز برگزار شد كه در نوبت صبح بيش از 19000 نفر و در نوبت عصر بيش از 17000 نفر با يكديگر شركت كردند. وي درخصوص زمان اعلام اسامي پذيرفته شدگان مرحله اول گفت: زمان دعوت به مصاحبه پذيرفته شدگان مرحله اول در حدود ارديبهشت ماه سال آينده خواهد بود كه پذيرفته شدگان اين مرحله طبق جدول زمانبندي شده براي مرحله دوم (مصاحبه) دعوت خواهند شد. اقبالي در پايان گفت: زمان اعلام نتيجه نهايي در شهريور ماه سال 93 خواهد بود.

ادامه مطلب

بازنگری شیوه پژوهش محور در دوره دکتری

19 بهمن 1392 05:11    1 000   

ازنگری شیوه پژوهش محور در دوره دکتری

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور از طریق سیستم پذیرش سازمان سنجش در آزمون دکتری انجام می گیرد و باید دانشجو حتما پروژه ای را برای تحقیق داشته باشند.وی افزود: ضمن اینکه ظرفیت پذیرش از سوی پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها به سازمان سنجش ارائه می شود و در نهایت این ظرفیت برای پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور اعلام می شود اما در 2 دوره پیش مشکلاتی در این زمینه بوجود آمد. رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: از همین رو مقرر شد معاونت تحقیقات و فناوری وزارت علوم موضوع این شیوه پذیرش را بررسی کند و نقاط ضعف و قوت آن را مشخص کند و پس از آن به سازمان سنجش اعلام کند. سازمان سنجش نیز بر همین اساس مقررات پذیرش به شیوه پژوهش محور را در دفترچه انتخاب رشته دکتری مشخص می کند.

ادامه مطلب

انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت دكتری تخصصی 92 دانشگاه آزاد

10 بهمن 1392 02:11    990   

انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت دكتری تخصصی 92 دانشگاه آزاد

انتخاب رشته براي مرحله تكميل ظرفيت دوره دكتري تخصصي (PHD) از امروز ساعت 12:00 آغاز مي شود و تا روز دوشنبه 14بهمن ماه ادامه دارد. به گزراش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، ناصر اقبالي با اعلام اين خبر گفت: ثبت نام در موعد اعلام شده (9 تا 14 بهمن ماه) انجام خواهد شد، متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته در اين مرحله اقدام كنند. وي گفت: ثبت نام مرحله تكميل ظرفيت مختص داوطلباني است كه در آزمون دكتري تخصصي سال 92 شركت كرده و در جلسه مصاحبه علمي رشته حضور داشتند. اقبالي در ادامه افزود: داوطلبان مي توانند يك رشته از مجموعه امتحاني را در حداكثر سه واحد دانشگاهي انتخاب و در سايت آزمون ثبت نمايند. رييس مركز آزمون تأكيد كرد: زمان اعلام شده براي مرحله تكميل ظرفيت دكتري تخصصي قابل تمديد نخواهد بود لذا به متقاضيان توصيه مي شود در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اينترنتي خود اقدام كنند.

ادامه مطلب

جزئیات ثبت نام پذیرفتگان‌ تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 92/ انتشار کارنامه در بهمن ماه

21 دی 1392 14:10    1 194   

جزئیات ثبت نام پذیرفتگان‌ تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 92/ انتشار کارنامه در بهمن ماه

پذیرفتگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ قبولی نهایی‌ اعلام‌ شده‌، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه کنند و در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، باید در یکی از روزهای دوشنبه و یا سه شنبه 23 و 24 دیماه 92 و با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه کنند.

ادامه مطلب
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا