خبرگزاری دانشگاه

تبدیل دانشگاه امیرکبیر به ۶ پردیس تخصصی

07 مرداد 1397 11:05    467   


تبدیل دانشگاه امیرکبیر به ۶ پردیس تخصصی

موضوع ایجاد پردیس های تخصصی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح شده و آیین نامه داخلی آن نیز تدوین شده است. وی افزود: امیدواریم در ماه جاری این موضوع به تصویب نهایی هیات امنا دانشگاه برسد. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: براین اساس دانشگاه به ۶ پردیس تخصصی تقسیم می شود که درحال حاضر نیز احکام رسمی روسای این پردیس ها صادر شده است.

ادامه مطلب

پرداخت وامهای دانشجویی از امروز آغاز می‌شود

24 آبان 1394 14:08    762   

پرداخت وامهای دانشجویی از امروز آغاز می‌شود

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی از آغاز فرایند پرداخت وام های دانشجویی خبر داد و گفت: این وام بیشتر ویژه دانشجویان کم برخوردار مناطق محروم در دوره روزانه است. فردین تقی زاده گفت: ثبت نام وامهای دانشجویی در دانشگاه‌ها به پایان رسید و از امروز شنبه براساس لیست ارسالی از سوی دانشگاه‌ها فرایند پرداخت وام های دانشجویی از جمله وام شهریه، ودیعه مسکن، تحصیلی و... آغاز می شود. معاون تسهیلات دانشجویی افزود: با توجه به حجم بالای تقاضای وام های دانشجویی پروسه پرداخت تا پایان نیم سال انجام می شود. وی همچنین از آغاز ثبت نام وام بنیاد علوی ویژه دانشجویان کم تر برخوردار خبر داد و گفت: از امروز ثبت نام وام سامانه بنیاد علوی آغاز می شود. وی ادامه داد: این وام بیشتر ویژه دانشجویان کم برخوردار مناطق محروم در دوره روزانه است، این دانشجویان اگر احساساس می کنند وام های شهریه و تحصیلی برای آنها کافی نیست، می توانند از طریق زیرساخت های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، در سامانه فاز ۲ ثبت نام کنند تا بنیاد علوی این وام را به آنها پرداخت کند. تقی زاده یادآورشد: این وام هر ترم به این دانشجویان پرداخت خواهد شد.

ادامه مطلب

راه اندازی کارشناسی پیوسته در فنی و حرفه‌ای/ جذب ریاضی فیزیک ها

12 خرداد 1394 12:03    625   

مسعود شفیعی گفت: راه اندازی مقطع کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای را در شورای گسترش وزارت علوم مطرح شده و پیگیر اخذ و مجوز آن هستیم.وی با بیان اینکه درحال تدوین برنامه کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای هستیم، علت راه اندازی این دوره را ارتقاء سطح فناوری ها عنوان کرد. رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: با توجه به افزایش سطح فناوری‌ها و ایجاد فناوری های جدید بنابراین باید سطح مدرکی که ارایه می شود نیز افزایش یابد. وی ادامه داد: از طرف دیگر دانشگاه فنی و حرفه ای برای مقطع کاردانی از فارغ التحصیلان هنرستانی دانشجو پذیرش کرده ولی در مقطع کارشناسی قصد دارد از فارغ التحصیلان رشته ریاضی نیز پذیرش کند، با این تفاوت که کارشناسی دانشگاه‌های دیگر تئوری محور بوده ولی کارشناسی در این دوره ها مانند دانشگاه علمی کاربردی و مراکز آموزش عالی حرفه ای آلمان یکسال تئوری و یکسال در صنعت حضور خواهند داشت.

ادامه مطلب

قانون مطبوعات کشور ملاک فعالیت نشریات دانشجویی

20 اردیبهشت 1394 09:02    770   

خبرگزاری دانشگاه دانشجو

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت طبق قانون مطبوعات، نشریات دانشجویی می‌توانند آزادانه در دانشگاه‌ها منتشر شوند و چیزی به نام ممیزی قبل از چاپ در دانشگاه‌ها نداریم. دکترحسین میرزایی در سیزدهمین همایش مدیران مسئول نشریات دانشجویی به خبرگزاری دانشگاه ها گفت: ما در سال گذشته پنج جشنواره نشریات دانشجویی منطقه‌ای داشته‌ایم که در دانشگاه‌های علامه طباطبایی، شهید چمران اهواز، اصفهان، مازندران و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

ادامه مطلب

امکان تحصیل رایگان دختران شین آبادی در مدارس سماء دانشگاه آزاد

15 مهر 1393 23:07    921   
امکان تحصیل رایگان دختران شین آبادی در مدارس سماء دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد در نامه ای به وکیل دختران شین آبادی از امکان تحصیل رایگان این دانش آموزان در مدارس سماء این دانشگاه، خبر داد. حمید میرزاده دستور امکان تحصیل رایگان دانش آموزان شین آبادی را در مدارس سماء دانشگاه آزاد صادر کرد. وی این موضوع را در نامه ای به وکیل این دانش آموزان، اعلام کرد. میرزاده همچنین در نامه‌ای به حجت‌الاسلام قلی‌زاده - رئیس سازمان سما از وی خواست تا اقدامات لازم را در این‌ باره انجام دهد. قلی‌زاده نیز در پاسخ به این نامه، به معاونین خود گفت: طی نامه‌ای به هر یک از این 12 دختر دانش‌آموز اعلام شود که تحصیل برای آنان در مدارس سما بطور رایگان خواهد بود.
ادامه مطلب

4 موسسه غیردولتی بعد از 20 سال به دانشگاه ارتقاء یافتند

10 شهریور 1393 04:06    801   

4 موسسه غیردولتی بعد از 20 سال به دانشگاه ارتقاء یافتند

مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارتقاء 4 موسسه غیردولتی به دانشگاه بعد از تاخیر 20 ساله، خبر داد. کارن ابری نیا در این باره، گفت: موسسه آموزش عالی صنعتی سجاد به دانشگاه غیردولتی سجاد، موسسه آموزش عالی خیام به دانشگاه خیام در مشهد و موسسه آموزش عالی محدث نوری در شمال به دانشگاه غیردولتی محدث نوری ارتقاء یافتند. به گفته این مقام مسئول، موسسه آموزش عالی اشرفی اصفهانی نیز به دانشگاه غیردولتی اشرفی اصفهانی، ارتقاء یافته است. وی گفت: نامها در این ارتقا تغییر نمی کنند و این 4 موسسه جزء موسسات بسیار قدیمی کشور هستند و 20 سال فعالیت داشتند. ابری نیا با بیان اینکه بازدیدی از این موسسات به منظور ارائه مجوز ارتقاء به عمل آورده است، علت عدم ارتقاء این موسسات را بعد از 20 سال وزارت علوم دولت قبلی دانست و اظهار داشت: برخی از بخشهای این موسسات حتی از دانشگاههای دولتی مجهزتر هستند و علت عدم ارتقاء این موسسات را باید از مدیران دوره قبل پرسید.

ادامه مطلب

نفرات اول کنکور ۹۳ معرفی شدند/ تهران و اصفهان در صدر برترینها

11 مرداد 1393 16:05    1 588   

نفرات اول کنکور ۹۳ معرفی شدند/ تهران و اصفهان در صدر برترینها

سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر 5 گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی کنکور سراسری 93 را اعلام کرد.

ادامه مطلب

آیین نامه استعدادهای درخشان ارشد و دکتری نهایی شد

21 تیر 1393 06:04    882   

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی از نهایی شدن آیین نامه استعدادهای درخشان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها تا پیش از پایان سال خبر داد. عبدالرحیم نوه ابراهیم با اشاره به تازه ترین تصمیمات درباره آیین نامه استعدادهای درخشان، اظهار داشت: تازه ترین جلسه شورای برنامه ریزی وزارت علوم با حضور 5 رئیس و 5 معاون آموزشی دانشگاه به همراه برخی متخصصین برگزار و آیین نامه استعدادهای درخشان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاهها نهایی شد.

وی ادامه داد: آیین نامه مذکور به دانشگاهها این اجازه را می دهد که جدا از کنکور دست به انتخاب برترینها بزنند تا از این طریق، ضعفهای کلی کنکور پوشانده شود. نوه ابراهیم با بیان اینکه آیین نامه استعدادهای درخشان به عدم حضور دانش آموختگان نمونه در خارج از کشور کمک می کند، تاکید کرد: این آیین نامه پس از آنکه در شورای برنامه ریزی وزارت علوم تصویب شد به شورای هدایت که زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است برای تصویب ارسال می شود.

وی درباره زمان اجرایی شدن این آیین نامه گفت: آیین نامه استعدادهای درخشان پس از تصویب نهایی از مهرماه سال آینده اجرایی می شود. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی نگران وضعیت خود پس از عملی شدن این آیین نامه نباشند چون برنامه ریزی آنان را بهم نمی زند و می توانند طبق روال در فعالیتهای علمی حضور داشته باشند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد که دانشگاهها یک آیین نامه داخلی هم برای استعدادهای درخشان خود تهیه کرده و به وزارت علوم ارسال می کنند.

ادامه مطلب

ارتقای سیستم ثبت پایان نامه‌ها/ افزایش سرعت و دقت در جستجو

21 تیر 1393 05:04    866   

رئیس مرکز اطلاعات و مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات از ارتقای سیستم ثبت پایان نامه های علمی خبر داد و گفت: این سیستم نرم افزاری از نظر ساختار، سرعت بخشیدن و بالابردن دقت کاری ارتقا می یابد. فریبرز درودی با بیان اینکه ارتقای نرم افزاری سیستم ثبت پایان نامه های علمی حدود 3 ماه به طول می انجامد اظهار داشت: با اجرای این طرح، شاهد افزایش کیفیت سرویس و ارائه خدمات بیشتر خواهیم بود.

وی افزود: نرم افزار ثبت پایان نامه های علمی از سالها پیش طراحی شده و هم اکنون نیاز بهبود و ارتقا از نظر فرایند گردش کار است که در این راستا پروژه ارتقای این سیستم در دستور کار قرار گرفت. درودی ادامه داد: در سیستم جدید قرار است یک سری ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد ارزش افزوده در اطلاعات پروپوزال ها افزوده شود؛ در همین حال ارتقای کیفی از نظر ساختار، سرعت بخشیدن به جستجو در میان پایان نامه ها و بالابردن دقت کاری مدنظر قرار می گیرد.

رئیس مرکز اطلاعات و مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه این مرحله ارتقا، پایان کار نخواهد بود گفت: در مراحل بعدی ارتقای سیستم ثبت پایان نامه ها، قابلیت استفاده از موبایل را نیز به آن اضافه خواهیم کرد و به نوعی به سراغ ابزارهای تکنولوژیک در این سیستم خواهیم رفت.

ادامه مطلب

درخواست دانشگاهها برای اعلام عنوانهای مشابه در پایان نامه‌ها

28 خرداد 1393 05:03    852   

درخواست دانشگاهها برای اعلام عنوانهای مشابه در پایان نامه‌ها

پژوهشگاه علم و فناوری اطلاعات از درخواست دانشگاهها جهت بررسی عناوین پایان نامه ها به منظور جلوگیری از انجام پایان نامه های تکراری، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات در سال 92، بیش از 12 هزار نامه ارسالی به پژوهشگاه از سوی دانشگاه‌های کشور را برای درخواست پیشینه پیشنهاده پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی، مورد بررسی قرار داد که از نگارش پایان‌نامه تکراری جلوگیری به عمل آمد.

از سال 1387 تاکنون، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گزارش پیشینه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی را برای جلوگیری از انجام پایان‌نامه‌های تکراری و یا مشابه در اختیار دانشگاه‌های متقاضی قرار می‌دهد.

دانشگاه‌های کشور با ارسال نامه‌ای درخواست خود را جهت بررسی عناوین پایان‌نامه‌ها برای جلوگیری از انجام پایان‌نامه‌های تکراری به پژوهشگاه ارسال کرده و پژوهشگاه با بررسی منابع موجود در پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها با بیش از 280 هزار پایان‌نامه، عناوین مشابه را در اختیار دانشگاه درخواست کننده قرار می‌دهد.

ادامه مطلب
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا