خبرگزاری دانشگاه

نتایج کنکور۹۴ اواخر هفته آینده منتشر می‌شود/ اعلام ظرفیت پذیرش

11 شهریور 1394 08:06    674   

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دوشنبه آینده منتشر می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: نتایج کنکور سراسری اواخر هفته آینده منتشر می شود.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: بر اساس برنامه ای که از پیش هم اعلام کرده بودیم نتایج آزمون سراسری تا اواخر هفته آینده و در ابتدای نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار داوطلبان و ظرفیت پذیرش گفت: تعداد ۸۷۷ هزار نفر در آزمون سراسری ثبت نام و ۷۹۶ هزار نفر در آزمون شرکت کردند. کمتر از ۱۰ درصد غایب داشتیم که نشان می دهد داوطلبان واقعی با تعداد خروجی های دبیرستان ها همخوانی دارد. وی افزود: صف کنکور در حال کاهش است و تقریبا همه افراد مجاز به انتخاب رشته شده اند. وی گفت: از میان ۷۹۶ هزار نفر ، تعداد ۷۶۷ هزار و ۲۵۷ نفر ظرفیت داریم که ظرفیت پذیرش در علوم ریاضی ۲۸۰ هزار و ۲۴۷ نفر، ظرفیت پذیرش در علوم تجربی ۲۲۷ هزار و ۲۲۰ نفر، ظرفیت پذیرش در علوم انسانی ۲۱۹ هزار و ۲۱۵ نفر، ظرفیت پذیرش در هنر ۱۸ هزار و ۱۹۶ نفر و ظرفیت پذیرش در زبان ۲۲ هزار و ۳۷۹ نفر است.

ادامه مطلب

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید/ معرفی ۳۶ نفر اول آزمون سراسری

29 تیر 1394 14:04    687   

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید/ معرفی ۳۶ نفر اول آزمون سراسریاسامی ۱۰ نفر اول گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و ۳ نفر اول گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی کنکور سراسری ۹۴ اعلام شد. سازمان سنجش آموزش کشور اسامی برترین های کنکور امسال را اعلام کرد.

ادامه مطلب

سامانه ثبت نام بدون آزمون رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد فعال شد

03 آبان 1393 17:08    1 219   
 سامانه ثبت نام بدون آزمون رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد فعال شد
معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از فعال شدن سامانه ثبت نام رشته های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته باز ماندن این سایت تا نیمسال دوم، خبر داد. سایت معاونت سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org برای ثبت نام بهمن ماه رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته باز است و داوطلبان می توانند با مراجعه به آن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. وی اظهار داشت: برای آنکه متقاضیان به تحصیل در این مقاطع بتوانند بدون هیچ عجله و شتابی انتخاب رشته کنند، این سایت تا نیمسال دوم برای ثبت نام فعال می ماند. به گفته معاون دانشگاه آزاد، هر داوطلب مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می تواند با مراجعه به سایت، 10 رشته/محل را بر اساس علاقه انتخاب و در سایت ثبت کند. علوی فاضل در مورد زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، گفت: نتایج این مرحله در دی ماه اعلام خواهد شد و پذیرفته شدگان می توانند در بهمن ماه در واحدهای پذیرفته شده ادامه تحصیل دهند. علوی فاضل در خصوص رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته، اظهار داشت: داوطلبان این مقاطع می توانند با مراجعه به سایت در یک واحد دانشگاهی مورد علاقه خود ثبت نام کرده، سپس با تهیه یک نسخه چاپی از ثبت نام در سایت معاونت سنجش و پذیرش، پس از 24 ساعت به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند. آغاز به تحصیل این دسته از متقاضیان نیز از نیمسال دوم سال تحصیلی 93-94 خواهد بود.
ادامه مطلب

واحد علوم تحقیقات دانشجوی کارشناسی بدون آزمون می پذیرد

30 مهر 1393 21:07    1 270   
واحد علوم تحقیقات دانشجوی کارشناسی بدون آزمون می پذیرد
واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی در نیمسال دوم تحصیلی 93-94 به صورت بدون آزمون در 7 رشته دانشجو می پذیرد.این واحد دانشگاهی در مقطع کارشناسی پیوسته در رشته های زبان فرانسه شاخه مترجمی، زبان فرانسه شاخه ادبی، مدیریت صنایع مبلمان و دکوراسیون، زیست شناسی – عمومی، زیست شناسی – علوم گیاهی و فیزیک مهندسی و در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز در رشته مهندسی علوم و صنایع غذایی دانشجو می پذیرد. متقاضیان جهت ثبت نام باید به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنند.
ادامه مطلب

اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

13 مهر 1393 15:07    947   

اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

نتايج متقاضيان پذيرفته شده بدون آزمون ورودي در مقطع كارشناسي ناپيوسته سال تحصيلي 94ـ93 از سوی سازمان سنجش اعلام شد و پذیرفته شدگان می توانند برای ثبت نام در دانشگاه ها اقدام کنند. فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي متقاضي استفاده از آيين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاتر در مقطع كارشناسي‌ناپيوسته از طريق پرتال سازمان سنجش به دانشگاه‌هاي محل قبولي اعلام شد. داوطلبانی كه نام آنها در فهرست قبول‌شدگان موجود است مي‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز که در اطلاعیه سازمان سنجش درج شده است براي ثبت‌نام حداكثر تا روز پنجشنبخ 17 مهرماه 93 به دانشگاه محل قبولي مراجعه و فرآيند ثبت‌نام خود را انجام دهند. پذيرفته شدگان لازم است حداكثر تا تاريخ 31 فروردین ماه 93 فارغ‌التحصيل شوند، بديهي است از ثبت‌نام كساني كه تا این تاريخ فارغ‌التحصيل نمي‌شوند، ممانعت به عمل خواهد آمد. در هر زمان هرگونه مغايرتي در خصوص وضعيت فرد پذيرفته شده برخلاف آيين‌نامه شماره 22354/و مورخ 2 خردادماه 91 و مصوبات مربوط مشخص شود، ثبت‌نام وي لغو خواهد شد و سازمان و دانشگاه هيچ گونه تعهدي در قبال آن نخواهند داشت. عدم مراجعه در زمان تعيين شده به منزله انصراف بوده و اين سازمان و دانشگاه محل قبولي هيچگونه مسئوليتي در اين خصوص نخواهند داشت.

ادامه مطلب

ثبت نام مجدد در کنکور سراسری 93 آغاز شد/ امکان ویرایش اطلاعات

03 اسفند 1392 13:12    964   

ثبت نام مجدد در کنکور سراسری 93 آغاز شد/ امکان ویرایش اطلاعات

فرایند ثبت نام مجدد در آزمون سراسری سال 93 دانشگاههای کشور از امروز در سامانه سازمان سنجش آغاز شد. فرایند ثبت نام برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی 16 اسفند ماه نتوانستند در کنکور سراسری سال 93 شرکت کننده، از امروز شنبه 3 اسفندماه در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و تا سه شنبه 6 اسفندماه ادامه دارد. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند، در روزهای اعلام شده می توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی و شخصی خود، اقدام کنند.

ادامه مطلب

پذيرفته شدگان نهايی رشته های مختلف تحصيلی نيمه متمركز در آزمون سراسری سال 1392

03 بهمن 1392 15:11    1 069   

 پذيرفته شدگان نهايی رشته های مختلف تحصيلی نيمه متمركز در آزمون سراسری سال 1392

به اطلاع شركت كنندگان درمراحل مختلف (آزمون عملي، مصاحبه ، معاينه و ساير مراحل گزينش) رشته هاي مختلف تحصيلي نيمه متمركز آزمون سراسري سال1392 مي‌رساند كه اسامي پذيرفته شدگان نهايي رشته هاي مختلف تحصيلي دوره هاي روزانه ، نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مراكز آموزشي دانشگاه پيام‌نور، پرديس هاي آموزشي دانشگاه فرهنگيان، دانشگاه تربيت دبير شهيدرجايي ، موسسات آموزش‌عالي غيرانتفاعي و غيردولتي ، رشته‌هاي تحصيلي مجازي و رشته هاي واحدهاي بين المللي دانشگاههاي علوم پزشكي كشور كه گزينش آنها به روش نيمه متمركز صورت گرفته است به همراه اطلاعيه ثبت نامي در روز دوشنبه مورخ 92/11/7، درسايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار مي گيرد ، لذا توجه پذيرفته شدگان را براي ثبت نام به مطالب ذيل معطوف مي دارد.

ادامه مطلب

ثبت نام كارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد

22 دی 1392 01:10    1 144   

 ثبت نام كارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون

ثبت نام كارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از امروز سه شنبه 17/10/92 ساعت 14:00 آغاز مي شود. دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مركز آزمون گفت: ثبت نام داوطلبان مقطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي از ساعت 14:00 امروز آغاز مي شود و تا روز دوشنبه 30/10/92 ادامه دارد. اقبالي درباره نحوه ثبت نام گفت: داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت الكترونيكي www.azmoon.org نسبت به ثبت نام اينترنتي خود اقدام كنند.

ادامه مطلب

آخرین مهلت پذیرش دوره کارشناسی حرفه ای ناپیوسته غیرحضوری مدیریت خانواده

16 آذر 1392 02:09    853   

آخرین مهلت پذیرش دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) غیرحضوری مدیریت خانواده

شنبه 16 آذرماه آخرین مهلت پذیرش دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) علمی کاربردی غیرحضوری نیمسال اول 93-1392 ، رشته "مدیریت خانواده" در سراسر کشور می باشد .به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، متقاضيانی که دارای مدرک تحصیلی کاردانی (فوق دیپلم) می باشند، می توانند در زمان اعلام شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز را فراهم و از طريق سامانه اداره کل سنجش و آزمون نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند.

ادامه مطلب

آغاز ثبت نام کنکور سراسری 93 از 16 آذر

15 آذر 1392 12:09    1 220   

آغاز ثبت نام کنکور 93 از 16 آذر

ثبت نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۹۳ به صورت اینترنتی از روز شنبه ۱۶ آذرماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه ۲۳ آذر ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند از امروز سه شنبه ۱۲ آذرماه کارت ثبت نام را خریداری کنند.


در آزمون‌ سراسری‌ سال 93 برای‌ پذیرش دانشجو در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ سال 1393 و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در رشته های مذکور براساس آزمون صورت می‌پذیرد، به صورت اینترنتی از 16 آذر آغاز می شود.

ادامه مطلب
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا