خبرگزاری دانشگاه

» » آغاز ثبت نام در تکمیل ظرفیت فنی و حرفه‌ای/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آغاز ثبت نام در تکمیل ظرفیت فنی و حرفه‌ای/ امکان انتخاب 20 کدرشته

کاردانی    17 دی 1392 01:10    1 071    0    Ali

آغاز ثبت نام در تکمیل ظرفیت فنی و حرفه‌ای/ امکان انتخاب 20 کدرشته

داوطلبانی که در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال 1392، ثبت نام و شرکت کرده اند (اعم از حاضرین و غائبین) و نیز داوطلبانی که در آزمون مذکور ثبت نام نکرده اند، می تواند در این مرحله شرکت کنند.
پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت برای بهمن ماه سال 92 در برخی از کد رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس نمره آزمون و از بین شرکت کنندگان در آزمون و برای برخی از کدرشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی در آزمون پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت.
متقاضیان می توانند براساس شرایط و ضوابطی که در اطلاعیه این سازمان منتشر خواهد شد با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org و پرداخت مبلغ 35 هزار ریال وجه ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کرده و 20 کد رشته را انتخاب کنند.
مهلت ثبت نام در این مرحله از روز دوشنبه 16 دی ماه تا 21 دی ماه اس و ظرفیت پذیرش در این مرحله 85 هزار و 457 نفر است که از این تعداد 680 نفر برای دوره های روزانه و 444 نفر برای دوره های شبانه دانشگاه فنی حرفه ای و 84 هزار و 333 نفر برای موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی غیر دولتی پذیرش می شوند.
جدول کدرشته محل های مربوط از بعدازظهر روز یکشنبه 15 دی ماه بر روی سایت سازمان قرار داده شده است.
فقط داوطلبان شاخه فنی و حرفه ای، کاردانش و یا هنرستان نظام قدیم می‌توانند در این مرحله شرکت کنند و داوطلبان شاخه نظری مجاز به شرکت نیستند.
داوطلبانی مجاز به شرکت در این مرحله و انتخاب رشته‌های پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی هستند که حداکثر تا زمان ثبت‌نام (16 دیماه 92) موفق به اخذ گواهینامه پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید در شاخه فنی و حرفه‌ای و یا شاخه کاردانش شده اند.
تبصره : در رشته‌های مراکز آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای که پذیرش در آنها براساس نمره کل اکتسابی در آزمون برگزار شده در تاریخ 25 مرداد 92 است، داوطلبانی می‌توانند متقاضی شوند که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 92 (پایان نیمسال اول سال تحصیلی 93-92) موفق به اخذ گواهینامه پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید در شاخه فنی و حرفه‌ای و یا شاخه کاردانش شوند.
آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی آزمون دوره های کاردانی نظام جدید سال 1392 پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های ذیل می توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور شوند اما در صورت قبولی نهایی قبولی قبلی آنان «کان‌لم یکن» تلقی شده و همانند دانشجوی انتقالی با آنها رفتار خواهد شد.
داوطلبانی که در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید سال 1392 ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کرده و صرفاً مجاز به انتخاب رشته‌های پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی (رشته‌های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) خواهند بود.

بازگشت

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبرگزاری

دانشگاه سراسری

خبرگزاری

جزوات دانشگاهی
خبرگزاری

دانشگاه

خبرگزاری

دانشگاه

دانشگاه
دانشگاه
خبرگزاری

کارشناسی

کاردانی

کاردانی

کاردانی
کارشناسی
ارشد
دانشگاه خبرگزاری ثبت نام دانشگاه جزوات دانشگاهی خبرگزاری دانشگاه خبرگزاری
بالا